Dzień kobiet 8-smy marca 2022r. a Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dzień kobiet 8-smy marca 2022r. Liga Mistrzyń – CEV Champions League Volley 2022 – Ćwierćfinał. Developres BELLA DOLINA Rzeszów vs VakifBank ISTANBUL. Międzynarodowy Dzień Kobiet obchodzony jest w wielu krajach na całym świecie. Refleksje nad: KULT – 6 lat później [OFFICIAL < https://youtu.be/YA-ZhiFqgVg > AUDIO]

Jest to dzień, w którym kobiety są uznawane za swoje osiągnięcia, bez względu na podziały, czy to narodowe, etniczne, językowe, kulturowe, ekonomiczne, czy polityczne.
Pomysł na Międzynarodowy Dzień Kobiet wziął się z działalności ruchów robotniczych na przełomie XX i XXI wieku w Ameryce Północnej i Europie.
Karta Narodów Zjednoczonych, podpisana w 1945 r., była pierwszą międzynarodową umową potwierdzającą zasadę równości kobiet i mężczyzn. Od tego czasu ONZ pomogła w stworzeniu uzgodnionych na szczeblu międzynarodowym strategii, standardów, programów w celu poprawy statusu kobiet na całym świecie.
Z biegiem lat ONZ i jej agencje techniczne promowały udział kobiet jako równych z mężczyznami partnerów w osiąganiu zrównoważonego rozwoju, pokoju, bezpieczeństwa i pełnego poszanowania praw człowieka. Wzmocnienie pozycji kobiet nadal stanowi główny element wysiłków ONZ w działaniach na rzecz rozwiązywania problemów społecznych, gospodarczych i politycznych na całym świecie.
W tym dniu pamiętajmy o naszych drogich Paniach. Wszystkie mamy, żony, dziewczyny, przyjaciółki, koleżanki ze szkoły i pracy obdarowujemy kwiatami, prezentami i składamy im życzenia.

Źródło : https://www.developres.rzeszow.pl