Na półmetku wakacji

Od początku wakacji policjanci w powiecie bieszczadzkim przeprowadzają, we współpracy z innymi służbami, kontrole miejsc wypoczynku dzieci i młodzieży, w tym obozów harcerskich. W tym roku służby – Państwowej Inspekcji Sanitarnej, Państwowej Straży Pożarnej, nadleśnictwa i policji – podjęły wspólne działania w zakresie nadzoru nad bezpieczeństwem uczestników wypoczynku.

Dla niektórych naszych turystów czas letniego wypoczynku poza domem dobiegł końca, jednak wakacje są dopiero na półmetku. Policjanci nadal pracują, aby promować bezpieczne zachowania przez cały ten okres. Służby kontrolują, pod względem bezpieczeństwa, wakacyjne obozy. Od początku wakacji na terenie powiatu bieszczadzkiego zorganizowano 30 obozów harcerskich. Łączna liczba ich uczestników to około 1300 osób. Kontrolami objęte zostaną wszystkie obozy harcerskie, jak i inne miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w Bieszczadach.

Na półmetku wakacji

W tym roku policja uruchomiła „Mapę wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym – Wakacje 2019”, na której prezentowana jest bieżąca liczba i lokalizacja wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym z ostatniej doby oraz od początku wakacji. W ten sposób policjanci chcą przemówić do wyobraźni kierowców i ograniczyć niebezpieczne zachowania drogowe. Szczegóły tutaj.

Istnieje również możliwość przeprowadzenia kontroli autobusów. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opracowało wykaz punktów w całym kraju wraz z zestawieniem numerów telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia kontroli autobusów. Wykaz punktów kontroli autobusów znajduje się tutaj.

Podczas wakacji, w każdy czwartek, na stronie internetowej policja.pl będą pojawiać się również „Fakty i mity na drodze” dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Rodzicom i dzieciom wyjeżdżającym na wakacje polecamy „Poradnik bezpiecznego wypoczynku”. Opracowana przez MEN publikacja dostępna jest na stronie internetowej ministerstwa.

Jeżeli do rodziców docierają niepokojące sygnały o okolicznościach, czy warunkach lub sytuacjach, np. na kolonii, w zależności od problemu, jakiego dotyczą nieprawidłowości, mogą powiadomić właściwą (zgodnie z miejscem wypoczynku) powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną, Państwową Straż Pożarną lub inne służby interwencyjne.

Źródło, foto: Policja