DAR-MED Brzozów

DAR-MED Brzozów to Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Brzozowie skupiający się wokół medycyny paliatywnej.

DAR-MED

Medycyna paliatywna  to dział medycyny, a także specjalność lekarska, która obejmuje opiekę nad nieuleczalnie chorymi w okresie terminalnym śmiertelnej choroby. Celem działań medycyny paliatywnej nie jest zatrzymanie procesu chorobowego czy jego wyleczenie, ale poprawienie jakości życia osób w tej fazie choroby poprzez:– złagodzenie objawów choroby– eliminowanie bólu– wsparcie psychiczne i duchowe chorego i jego najbliższych.

Darmed22

Hospicjum to rodzaj placówki opieki zdrowotnej, której celem jest zapewnienie opieki terminalnie chorym pacjentom, zwłaszcza tym, którzy są nieuleczalnie chorzy i mają krótki czas życia.

Hospicja skupiają się na zapewnieniu pacjentom i ich rodzinom wsparcia emocjonalnego, fizycznego i duchowego w trudnym okresie końca życia.

Główne cele hospicjum to łagodzenie bólu i innych objawów fizycznych, pomaganie pacjentom utrzymać jak najwyższą jakość życia, a także zapewnianie wsparcia psychospołecznego. Opieka hospicyjna jest zazwyczaj dostarczana przez zespół specjalistów, w tym lekarzy, pielęgniarki, pracowników socjalnych, kapelanów i wolontariuszy.

Hospicja zazwyczaj stawiają na holistyczne podejście do opieki, starając się zaspokoić wszystkie potrzeby pacjenta i jego rodziny. Opieka ta może być świadczona naszej w placówce w zależności od preferencji i potrzeb.

Warto podkreślić, że hospicjum nie skupia się na leczeniu choroby, ale raczej na poprawie jakości życia pacjenta w ostatnich etapach choroby terminalnej. Hospicjum również wspiera bliskich pacjenta, pomagając im zrozumieć i radzić sobie z procesem umierania.

Darmed21

 

Źródło: www.dar-med.eu